Ratifikuotas susitarimas dėl ekonominės partnerystės | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Ratifikuotas susitarimas dėl ekonominės partnerystės

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-19

  Seimas priėmė Įstatymą dėl CARIFORUM valstybių ir Europos bendrijos bei jos valstybių narių ekonominės partnerystės susitarimo ratifikavimo, kuriuo ratifikuojamas 2008 m. spalio 15 d. Bridžtaune priimtas CARIFORUM valstybių ir Europos bendrijos bei jos valstybių narių ekonominės partnerystės susitarimas.

  Už šį įstatymą baldavo 81 Seimo narys, prieš – 1, susilaikė 2 parlamentarai.

  Ekonominės partnerystės susitarimais sukuriamos prekybos ir ekonominės partnerystės tarp Afrikos, Karibų jūros bei Ramiojo vandenyno (AKR) valstybių regioninių grupių ir Europos Sąjungos (ES). Jie sudaromi vietoje nustojusių galioti Kotonu susitarimo prekybinių nuostatų. Šis susitarimas sudaromas su penkiolika CARIFORUM valstybių: Antigva ir Barbuda, Bahamų Sandrauga, Barbadosu, Belizu, Dominikos Sandrauga, Dominikos Respublika, Grenada, Gajanos Respublika, Haičiu, Jamaika, Sent Kitso ir Nevio Federacija, Sent Lusija, Sent Vinsentu ir Grenadinais, Surinamo Respublika bei Trinidado ir Tobago Respublika.

  Ratifikuotas ekonominės partnerystės susitarimas apima visas priemones, reikalingas laisvajai prekybos zonai, atitinkančiai 1994 m. Bendrojo susitarimo dėl muitų tarifų ir prekybos nuostatas, įsteigti. Pagrindinis reikalavimas – atverti iš esmės visą prekybą tarp partnerių – įgyvendinamas per asimetriškus ir progresyvius įsipareigojimus, t. y. nedelsiant atveriant rinkas ES pusėje ir laipsniškai, per 25 metus, atveriant daugelį rinkų AKR valstybių pusėje.

  Seimo Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Seimo Pirmininkė ir NATO Parlamentinės Asamblėjos Prezidentas: mums tenka svarbi misija supažindinti visuomenę su NATO veikla
  PIRMYN
  NATO Parlamentinės Asamblėjos Prezidentas K. Lamersas: Lietuva – patikima ir puiki sąjungininkė
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.