Valstybės naujienos

 • Seimas patvirtino „Sodros“ biudžetą: pensijos bus atstatytos 100 procentų, nepriemokos – grąžintos

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-12-21

  Vakar Seimas patvirtino 2012 m. Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) biudžetą, kuriame numatytas sumažintų išmokų atstatymas senatvės, išankstinių senatvės, netekto darbingumo, taip pat dirbantiems pensininkams bei nepriemokų grąžinimas 1995-2002 m. dirbusiems pensininkams. Už balsavo 70 parlamentarų, prieš – 15, susilaikė 8 Seimo nariai.

  Kitų metų „Sodros“ biudžetas numato, kad sumažintos socialinio draudimo pensijos bus atstatytos nuo kitų metų pradžios. Todėl jau nuo sausio 1 d. socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo pensijų gavėjai, tarp jų ir dirbantys pensininkai, gaus tokio dydžio išmokas iš „Sodros“, kokias gaudavo prieš dvejus metus, iki jas laikinai sumažinant dėl sunkmečio. Tam 2012 m. reikės 495 mln. litų „Sodros“ biudžeto lėšų.

  „Sodros“ biudžete taip pat numatyta, kad kitų metų birželį 1995–2002 metais dirbusiems ir draudžiamųjų pajamų turėjusiems pensininkams bus išmokėtos likusios nepriemokos. Tai yra, 1995-2002 metais dirbę pensininkai kitų metų birželį sulauks už tą laikotarpį invalidumo ir senatvės pensijų likusių nepriemokų. Šios pensijos jiems minėtu laikotarpiu buvo sumažintos dėl sudėtingos to meto ekonominės situacijos. Šias nepriemokas gaus 88,3 tūkst. žmonių, tam į kitų metų „Sodros“ biudžeto projektą numatyta įtraukti 262,6 mln. litų. Daliai dirbusių pensininkų šios nepriemokos buvo išmokėtos ankstesniais metais, todėl kitų metų birželį bus galutinai baigtos mokėti nepriemokos minėtu laikotarpiu dirbusiems likusiems pensininkams.

  2012 metais į „Sodros“ biudžetą planuojama surinkti apie 11,3 mlrd. litų. Planuojama, kad kitų metų „Sodros“ biudžeto deficitas sudarys 2 mlrd. 311 mln. litų. Prognozuojama, kad išlaidos viršys 13,6 mlrd. litų.

  „Sodros“ biudžete daugiausia išlaidų bus skiriama valstybinio socialinio draudimo pensijoms (60,2 proc.), ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) ir profesinės reabilitacijos socialinio draudimo pašalpoms išmokėti – 10,1 proc.

  Biudžetui dar turi pritarti Prezidentė.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 • ATGAL
  Seimas patvirtino 2012 m. valstybės biudžetą
  PIRMYN
  Premijomis įvertinti reikšmingų laimėjimų pasiekę šalies sportininkai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.