Valstybės naujienos

 • Seimo Pirmininkė I. Degutienė: Ukrainos sugrįžimo į Europą kelyje svarbų vaidmenį gali atlikti jaunimas ir stipresni kultūriniai ryšiai

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-06-02

  Seimo Pirmininkė Irena Degutienė priėmė darbą Lietuvoje pradedantį naująjį Ukrainos ambasadorių Valerijų Žovtenką.

  Susitikime I. Degutienė pabrėžė Lietuvos paramą Ukrainos siekiui tapti Europos Sąjungos nare ir išreiškė įsitikinimą, kad šiame kelyje svarbus yra jaunimo vaidmuo ir intensyvesni kultūriniai ryšiai.

  „Lietuva visada rėmė ir rems narystės Europos Sąjungoje perspektyvos suteikimą Ukrainai. Tikrai norėtume, kad Ukraina grįžtų į Europos šalių šeimą, kurioje ji ir privalo būti. Esu įsitikinusi, kad svarbų vaidmenį šiame kelyje gali atlikti jaunimas ir intensyvesni kultūriniai ryšiai, kultūriniai mainai“, – sakė Seimo Pirmininkė.

  Naujasis Ukrainos ambasadorius pritarė tokiai I. Degutienės pozicijai ir sakė, kad Lietuva yra ypač svarbi jungianti grandis tarp Europos Sąjungos ir Ukrainos.

  „Lietuva yra svarbi jungianti grandis tarp kartais sunkiau mus suprantančių Europos Sąjungos valstybių ir Ukrainos“, – sakė V. Žovtenka.

  Seimo Pirmininkė paragino Ukrainos ambasadorių pagal galimybes prisidėti ir prie dvišalių ekonominių ryšių stiprinimo.

  „Ukraina – svarbi Lietuvos ekonominė partnerė. Tačiau investicijų statistika rodo, kad yra ir nemažai neišnaudotų galimybių“, – sakė I. Degutienė.

  Susitikime taip pat buvo kalbėta ir apie kultūrinio bendradarbiavimo galimybes, bendros europietiškos tapatybės ir vertybių įtvirtinimą, planuojamus bendrus darbus tarpparlamentinio bendradarbiavimo srityje.

  Seimo Pirmininkės sekretoriatas

 • ATGAL
  Ministras R. Palaitis susitiko su profsąjungos atstovais
  PIRMYN
  Lietuvos ir Izraelio gynybos ministrai Jeruzalėje kalbėjosi apie Panevėžį bei bendrus tikslus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.