Seimo Pirmininkė pareiškė užuojautą dėl buvusio parlamentaro Juozapo Algirdo Katkaus netekties | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Seimo Pirmininkė pareiškė užuojautą dėl buvusio parlamentaro Juozapo Algirdo Katkaus netekties

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-11-14

  (M. Žilionytės nuotr.)

  „Iškeliavo Anapilin vienas iš ryškesnių XX amžiaus pabaigos parlamentarų ir visuomenės veikėjų, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas, aktyvus Sąjūdžio Kaune veikėjas, vienas iš Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) partijos signatarų“, – teigia Irena Degutienė.

  Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad pasitraukė dar vienas mūsų skaudžios istorijos liudininkas ir aktyvus tos istorijos kūrėjas: devynerius metus prakentęs tremtį Krasnojarsko atšiaurume, kaip ir daugelis tos kartos žmonių, nepalūžo, nenusivylė Tėvyne, atkakliai mokėsi net jam itin nepalankiomis sąlygomis, apgynė technikos kandidato disertaciją, tapo docentu, Kauno technologijos universiteto dėstytoju. O sulaukęs palankaus momento, kaip ir daugelis kitų jo likimo lietuvių, tuoj pat aktyviai įsiliejo į Sąjūdžio gretas, buvo vienas iš Sąjūdžio kūrėjų Kaune, o 1992–1993 metais tapo Lietuvos Sąjūdžio Seimo tarybos pirmininku. Vėliau J. A. Katkus buvo vienas iš Tėvynės sąjungos kūrėjų, Tėvynės Sąjungos pirmininko pavaduotojas.

  „Tai buvo garbės ir pareigos žmogus, kuriam duotas žodis, moraliniai įsitikinimai, Tėvynės gerovė buvo aukščiau asmeninių interesų. <…> Nuoširdžiai užjaučiu Velionio artimuosius, bendražygius, kolegas ir bičiulius – visus, kurie pažinojo ir vertino Juozapą Algirdą Katkų ir kuriuos prislėgė jo išėjimas Anapilin“, – savo užuojautoje teigia Seimo Pirmininkė.

 • ATGAL
  Moksleivis iš Lietuvos – geriausias ES jaunasis mokslininkas
  PIRMYN
  Prezidentė pasirašė „Snoro“ banko pertvarkai būtinus teisės aktus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.