Valstybės naujienos

 • Šeimų šventėje susirinko šeimos iš visos Lietuvos

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-05-31

  Šį šeštadienį, gegužės 28 d., Prienų rajone vyko Šeimų šventė, kurioje susirinko per du tūkstančius dalyvių – šeimų bei šeimų organizacijų iš visos Lietuvos.

  Šeima – valstybės ir visuomenės pagrindas, todėl, siekiant atkreipti dėmesį į šeimos svarbą žmogaus gyvenime, paskatinti šeimas laisvalaikį leisti kartu, paraginti pavienes šeimas jungtis, įsitraukti į visuomeninę ir savanorišką veiklą, sutelkti šeimų organizacijas ir sustiprinti jų bendradarbiavimą, buvo surengta ši šventė. Tai pirmasis renginys šalyje, kuriame taip gausiai dalyvavo šeimų organizacijos.

  Renginio pradžioje dalyvius Šeimų šventės globėjo vardu pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys, akcentuodamas, jog šis renginys – vienas iš Nacionaliniame susitarime įtvirtintų siekių – kurti šeimai palankią aplinką. Ši šventė – tai galimybė šeimoms susiburti, pasidalinti patirtimi ar tiesiog prasmingai praleisti laiką kartu.

  Sveikinimo žodį taip pat tarė šventės organizatoriai – Nacionalinio susitarimo dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo visuomeninės įgyvendinimo priežiūros tarybos primininkas Vidas Abraitis, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidas Juodsnukis, Visuomenės harmonizavimo parko įkūrėjas Augustinas Rakauskas. Susirinkusius pasveikino Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė.

  Po to vykusioje politikų ir šeimos ambasadorių diskusijoje dalyvavę Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas R.J. Dagys, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Dalius Bitaitis, Šeimos ambasadoriai Asta ir Giedrius Masalskiai bei Virginija ir Kęstutis Krasauskai kartu su šventės dalyviais aptarė šeimų aktualijas.

  Besidomintys šeimos santykių tobulinimu turėjo galimybę išklausyti psichologo Algirdo Petronio pranešimą apie kūrybingumą sutuoktinių tarpusavio santykiuose, temas apie vyro ir tėvo bei moters ir motinos vaidmenis šeimoje gvildeno judėjimo „Sutuoktinių susitikimai“ poros – Danguolė ir Donatas Zalepūgos bei Daiva ir Donatas Junevičiai. Dr. Nijolė Liobikienė kalbėjo apie artimos aplinkos įtaką šeimai, šeimos atsiskyrimo ir sutelkimo aspektus.

  Šventėje aktyviai dalyvavusios visuomeninės organizacijos, dirbančios su šeimomis ar atstovaujančios jas, savo veiklą pristatyti galėjo dvejopai. Per dvidešimt šeimų organizacijų dalyvavo „mini mugėje“, kurioje kiekviena jų turėjo galimybę supažindinti su vykdoma veikla, užmegzti bendradarbiavimą ir pan. Taip pat organizacijos turėjo galimybę plačiai auditorijai konkrečiais pavyzdžiais papasakoti savo veiklos sėkmės istorijas,  dalyviams padovanoti savo dainą, šokį ar spektakliuką.

  Tos šeimos, kurios mėgsta laisvalaikį leisti aktyviau, turėjo galimybę išbandyti jėgas įvairiose sporto rungtyse, pajodinėti žirgais, pašaudyti iš lankų. Vaikai, tėveliams klausant paskaitų, taip pat nenuobodžiavo – stebėjo įvairius spektakliukus, išmoko kepti duonelę, pasivaikščiojo burbulais ant vandens, laidė aitvarus, statė svajonių miestą, žaidė su gyvūnėliais ar tiesiog šėlo gamtoje.

  Šventės kulminacija tapo šeimų rinkimai. Buvo renkama aktyviausia, sportiškiausia, populiariausia, kūrybingiausia, išradingiausia, žingeidžiausia, taikliausia, didžiausia, talentingiausia ir draugiškiausia šeima. Daugiausia prizų pelnė aštuonis vaikus auginanti šeima iš Kauno.

  Šventę vainikavo dainuojamosios poezijos atlikėjų koncertas. Šeimos po aktyviai ir  prasmingai praleistos dienos turėjo puikią galimybę mėgautis Eglės Sirvidytės, Vytauto V. Landsbergio ir Gedimino Storpirščio jiems dovanojamomis dainomis.

  Po renginio daugelis išvyko su viltimi kitąmet vėl susitikti šioje šventėje. Jau dabar išvykdamos šeimų organizacijos pasiūlė daug patrauklių idėjų, kūrė kitų metų šventės viziją. Tai rodo, jog šeimų šventė išties reikalinga, ji moko džiaugtis buvimu kartu ir  susitikus vienoje erdvėje visiems švęsti šeimos,  t.y. gyvenimo šventę.

  Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro informacija

 • ATGAL
  Vyriausybė ir Trišalė taryba rugsėjį tarsis dėl nedarbo ir biudžeto deficito mažinimo bei minimalaus mėnesinio atlyginimo
  PIRMYN
  2010 m. Nusikalstamų veikų užregistruota 7 procentais mažiau
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.