Ši diena galėtų būti svarbi! | Apžvalga

Asmenraščiai

 • Ši diena galėtų būti svarbi!

 • Data: 2013-03-10

  Širdingiausi sveikinimai iš vandenyno pakrantės! Jurgitos Rimkevičienės nuotrauka

  Per lietuvišką radijo laidą Brisbeno (Brisbane) tautinių bendruomenių radijuje 4EB FM skaičiau pranešimą, skirtą vienai labai svarbiai dienai. Dalinuosi šiuo tekstu – tiesa, šiek tiek sutrumpintu – ir su Apzvalga.eu skaitytojais.

  „Savo pranešimą norėčiau pradėti tokiais žodžiais: Ši diena galėtų būti svarbi pasaulio istorijoje… Žinoma, toks teiginys patsai savaime tarsi nieko nesako – juk daug kas galėtų būti… Daug kas būtų, jeigu būtų… Ir pasaulio istorijoje yra tiek reikšmingų dienų, kad, rodos, kur tik besi pirštu, tai vis į reikšmingą datą pataikysi. Visgi žinojimas, kad ši diena galėtų būti svarbi, reiškia kur kas daugiau nei badziojimas pirštu į visas įmanomas pasaulinės reikšmės dienas.

  „Galėtų“ reiškia pageidaujamą, laukiamą veiksmą ar būseną. Taigi kalbame apie tokią dieną, kurios pasaulis laukia iš mūsų. Tai yra mūsų galėjimo, mūsų pergalės diena, kurią pasaulis yra pasiryžęs įsirašyti į savo istoriją.

  Ar toji diena gali būti kiekviena? Ar tai gali būti ši diena? Taip! Būtent! Kieviena, ši, esama diena!..

  Mes esame nuolat supami reikšmių. Dažnai – svarbių. Svarbios datos, svarbūs žmonės, svarbūs pokalbiai, susitikimai. Ir mes patys – tokie svarbūs… Tik ar mūsų diena yra svarbi pasaulio, na gerai, tarkim mūsų pačių istorijoje? O galėtų būti…

  Matyt, būti reikšmių lauke – dar ne viskas. Reikia patiems kurti reikšmes. Na, o pasaulis atsirinks, kurios jo istorijai svarbesnės. Tiksliau atsirinks pati istorija, nes pasaulis, deja, linkęs kertines reikšmes versti į šalį… Tačiau istorija dažniausiai atsirenka, kas yra kas.

  <…>

  Vokietijos sostinėje Berlyne, Prūsijos karalienės Šarlotės rūmų parko jaukiame prieglobstyje, į dangų šauna aukštas obeliskas, dar 1976 m. sukurtas Sarajeve (dabar – Bosnijos ir Hercogovinos sostinė) gimusio skulptoriaus Braco Dimitrijevičiaus. Ant šio paminklo jo kūrėjas yra iškalęs žodžius: „Kovo 11-oji galėtų būti svarbi diena pasaulio istorijoje“.

  Turbūt nuostabu, kad tuometinėje Jugoslavijoje gimęs menininkas Vokietijoje 1976-aisiais įamžina tai, kas po 14 metų tampa akivaizdžia, neabejotinai svarbia reikšme Lietuvai. Kovo 11-oji tikrai tapo svarbia diena pasaulio istorijoje. Tiesa, mūsų, Lietuvos, lietuvių pasaulio istorijoje.

  Ir pranašiškas ženklas, matyt, nėra pats, kad ir labai nuostabus, sutapimas. Manau, kad svarbiausioji žinia išlieka ta, jog ši diena išties galėtų būti svarbi… Šiandien, ryt ar po 14 metų…

  Kiekviena diena – jei tik bus toks tikėjimas, toks laisvės troškimas, toks pasiaukojimas Tėvynei ir artimui, kaip tada – Kovo 11-ąją.

  Žinoma, stebuklui reikia didelio tikėjimo, didelės laisvės, didelės širdies. Tik taip kuriamos reikšmės, taip kiekviena diena tampa svarbi.

  Mielieji, sveikinu visus su Kovo 11-ąja – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo švente!“

 • ATGAL
  Giedantys himną
  PIRMYN
  Galvoti reikia ne apie Švediją, o apie ambicingą šeimos politiką
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.