Sostinėje nėra krokodilų | Apžvalga

Mūzos dvelksmas

 • Sostinėje nėra krokodilų

 • Data: 2012-05-16
  Autorius: Saulius Vasiliauskas

  (Agnės Pėčaitės-Stankevičienės piešinys)

  Ir tau, ir man nekyla abejonių, kad Vilnius – didžiausias Lietuvos miestas. Tyčia ar netyčia atsidūręs čia įgauni realią galimybę nusipirkti modernų namą, prašmatnų automobilį, neskalbtas kojines, kaminų surūkytą orą, policininko sąžinę ar reikiamus Valstybinio egzamino rezultatus. Taip pat, svarbiam reikalui esant, gali susirasti ir geriausią draugę nakčiai (atvykusią netgi iš Afrikos, tik dėl tavęs!); gali išvysti gatves, kuriose tavo brolis ką tik apvogė pensiją nešančią močiutę, ar stebėti plastmasinius žmones, dalyvaujančius gerų skalbimo miltelių kursuose apie gerus skalbimo miltelius… Teoriškai čia gali susirasti viską. Tačiau naivioji teorija pati prieštarauja sau, kai atsikėlęs anksti ryte supranti, kad tau prireikė mažo žalio krokodiliuko. Paieškos prasideda. Nieko nepametęs lekiu lyg akis išdegęs. Panyru į smalsų, bet sunkų ieškotojo likimą ir pavirstu į miestietišką zombį, prisikėlusį iš lovos tik tam, kad įsigyčiau priešistorinių laikų reliktą, sustabarėjusį materialioje formoje. Deja, didieji prekybos centrai atsuka man akcijinę nugarą ir jų žaislų parduotuvės, pasirodo, nežiūrėjo filmukų apie krokodilą Geną. Visiškai susinervinęs, raudonais išpūstais žandais, šimtąjį kartą klausiu pardavėjos:

  - Ar turite mažą krokodilą?

  - Mažų krokodilų nebūna, – išpyškina biologijos rinkos žinovė.

  Nesupranta manęs ji, apsimetu, kad puikiai suprantu ją, nes nenoriu, kad kiltų nesusipratimas. Man reikia žalio krokodiliuko, o ne nėščio aligatoriaus. Man reikia paprasto daikto: be sielos, be dvasios, be jausmų ir netgi be nakties nuotykių. O aš pagal naujausią žemėlapį randu save sostinėje. SOSTINĖJE.

  Čia yra visko!

 • ATGAL
  Literatūrinių refleksų ugdymas
  PIRMYN
  Tomas Taškauskas. Eilėraščiai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.