Valstybės naujienos

 • Strateginės partnerės Lietuva ir Prancūzija susitarė dėl konkrečių bendradarbiavimo priemonių

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-01

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir Prancūzijos užsienio reikalų ir Europos ministras Alainas Juppe Paryžiuje gegužės 31 dieną pasirašė strateginės partnerystės veiksmų planą, kuriame numatytos konkrečios 2009 metais įtvirtintos Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės įgyvendinimo priemonės.

  „Tikiu, kad draugyste ir pasitikėjimu paremta mūsų valstybių partnerystė padės Lietuvai ir Prancūzijai kartu kurti bendrą ateitį Europoje; svarbu, kad žodžiai, kuriuos šiandien surašėme ant popieriaus, netrukus virstų konkrečiais veiksmais ir rezultatais“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

  Jis akcentavo, kad veiksmų plane numatytos abiems valstybėms ypač vertingos veiklos.

  „Išskirčiau net kelias: pirma, veiksmų plane numatyta rengti kur kas daugiau aukšto lygio susitikimų, kalbėtis ir konsultuotis kur kas plačiau, nei iki šiol; antra, veiksmų plane įtvirtinta Prancūzijos parama atominės elektrinės statybai Lietuvoje; trečia, užsitikrinome paramą oro policijos misijos pratęsimui, o taip pat nubrėžėme plataus ekonominio bendradarbiavimo gaires – nuo žemės ūkio, iki informacinių technologijų plėtros“, – sakė A.Ažubalis.

  Veiksmų plane taip pat įtvirtintas konsulinės pagalbos trečiosiose šalyse stiprinimas, bendradarbiavimas kovoje su nusikalstamumu ir platus bendradarbiavimas mokymų srityje – nuo stažuočių žemės ūkio specialistams, iki jungtinių magistro studijų skatinimo.

  Lietuvos ir Prancūzijos strateginė partnerystė užmegzta 2009 m. rugsėjo 4 d. abiejų valstybių prezidentams pasirašius politinę deklaraciją. Susitarimu numatyta stiprinti bendradarbiavimą Europos Sąjungos, energetikos, saugumo, ekonomikos ir kitose srityse.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Vyriausybė pritarė Savanoriškos veiklos įstatymo projektui
  PIRMYN
  Šeimai artimoje aplinkoje auga laimingesni vaikai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.