Sukaktys kaip paraginimas veikti | Apžvalga

Įžvalgos

 • Sukaktys kaip paraginimas veikti

 • Data: 2019-04-04
  Autorius: Goda Karazijaitė

  Metai nenumaldomai bėga, sukaktys rimtėja. 2019-aisiais minime daug svarbių datų. Šioje „Apžvalgoje“ išskirtinį dėmesį skiriame 15 metų sukakčiai, kai Lietuva yra Europos Sąjungos šeimoje lygiomis teisėmis su kitomis bendrijos narėmis.

  Narystė Europos Sąjungoje neabe­jotinai mums, kaip valstybei ir kaip jos piliečiams, atvėrė daugybę kelių ir galimybių. Gerokai prieš tai, dar 1997 m., tuometinis Lietuvos užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas yra pasakęs: „Siekiame narystės Europos Sąjungoje ne tam, kad kas nors mums sumokėtų istorines skolas ar atlygintų skriaudas. Siekiame lygiomis teisėmis su kitomis Europos tautomis dirbti, kurdami stiprią, galinčią konkuruoti pasaulyje Europą. Ateiname ne prašyti, bet įnešti savo indėlį į bendrą ateitį.“ Šiais žodžiais turime vadovautis ir šiandien, jau iš vidaus žvelgdami į Europos Sąjungą.

  Šiame numeryje apie ilgai puoselėtą darbo kartu idėją ir iššūkius kuriant bendrą ateitį kviečiame skaityti J. K. Švagžlio tekste „15 Lietuvos narystės ES metų: ekonomikos augimas ir naujieji iššūkiai“. Apie dar vieną iššūkį, tiesa, gana rutininį, įvykstanti kas penkerius metus, – rinkimus – rašo S. Klimanskis tekste „Kokie bus artėjantys Europos Parlamento rinkimai?“

  „Apžvalgos aikštelės“ rubrikoje A. Ažubalis nagrinėja vieningo Europos projekto vidaus iššūkius, o „Vieningoji Europa“ rubrikoje L. Kojala aptars išorinius – transatlantinius – ES saitus. E. Mieldažė šiame „Apžvalgos“ numeryje aptars Prancūziją ir E. Macroną apsiautusias „geltonąsias liemenes“.

  „Kaimynų“ rubrikoje žvilgsnį suksime ir kitapus – į pietryčius, kur mūsų kaimynai baltarusiai – lyg „nepamatuotų A. Lukašenkos ambicijų įkaitai“. K. D. Rimkevičius apie Baltarusijos realybę kalbasi su opozicinės partijos „Baltarusijos krikščioniškoji demokratija“ bendrapirmininkiu Vitalijumi Rymašeuskiu. Apie neramią Libano padėtį ir šalies patirtis „Pasaulio“ rubrikos puslapiuose mūsų skaitytojus supažindina K. Kriaučiūnaitė.

  Tradiciškai „Energetikos“ skiltį atsiversti ragina A. Graželis. Šįkart kviečiame skaityti jo tekstą apie užtemimus (ne, ne saulės ir ne mėnulio), kurie tampa aktualiu galimu iššūkiu, siekiant prisijungti prie kontinentinės Europos elektros tinklų sistemos. G. Žakevičius ant svarstyklių deda Kinijos ir JAV ekonomines galias bei kels klausimą „Ar Kinija perima iš JAV ekonominio dominavimo vairą?“

  Numerį užbaigiame gausia „Istorijos pėdomis“ rubrika su Č. Iškausku, kuris dar kartą nupūs dulkes nuo 1949 m. svarbios ir šiais metais 70-metį šventusios Vasario 16-osios Deklaracijos, su Z. Tamakausku, išsamiai besidalinančiu jaunimo veikimo sovietmečiu apžvalga, ir Alfonsu Urbonu, kuris savo istorija apie sukilimą Kengyro lageryje dalijosi su knygos „Gulago partizanai“ skaitytojais bei Jumis.

  Malonaus laiko su „Apžvalga“!

 • ATGAL
  Religinė diplomatija: Katalikų bažnyčios vaidmuo pasaulyje ir valstybėje
  PIRMYN
  Macrono reformos ir ,,geltonųjų liemenių“ protestai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.