Valstybės naujienos

 • Teisingumas – pamatinė kiekvieno europiečio teisė

 • Institucijos: Prezidentūra
  Data: 2011-06-09

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino pirmą kartą Lietuvoje rengiamos Europos teismų tarybų tinklo generalinės asamblėjos dalyvius.

  Susitikime, kurio tikslas aptarti kaip geriau organizuoti teismų veiklą, įveikiant padidėjusį bylų skaičių, pasidalinti Europos teismų patirtimi, ją išanalizuoti, apibendrinti ir padaryti naudingas išvadas ateičiai, Lietuvos vadovė pabrėžė, jog aukštų teisingumo standartų užtikrinimas ir veiksmingos teisinės sistemos funkcionavimas, prigimtinių ES vertybių – įstatymo viršenybės ir lygių teisių visiems įgyvendinimas vykdant teisingumą yra esminis Lietuvos ir visos Europos teismų uždavinys.

  „Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartija užtikrina teisę į veiksmingą teisingumą, kasdieninį asmens teisių ir lygių galimybių įtvirtinimą. Teismų nepriklausomybė ir nešališkumas turi būti ne privilegija, bet viena iš prigimtinių žmogaus teisių. Tik tuomet, kai piliečiai pasitiki teisėtvarkos institucijomis, teismų sistema ir teisėjais galime tikėtis visuomenės paramos realiam teismų nepriklausomumo principo įgyvendinimui”, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Šalies vadovės teigimu, būtina siekti, kad teisėjų ryžtą tarnauti žmogui ir visuomenės interesui remtų kiekvienas europietis. Tai bus įmanoma tada, kai Europos visuomenės iš teismų galės tikėtis ne aklo įstatymo raidės vykdymo, bet teisingumo. Todėl yra būtinos įstatymų pataisos, kurios supaprastintų teismų procesą, neleistų nepateisinamai ilgo bylų nagrinėjimo, įvestų teismų sistemos aiškumą, o informacija apie teismus taptų lengvai prieinama.

  Prezidentė palinkėjo asamblėjos dalyviams, jog jos metu užsimezgęs glaudesnis tarpvalstybinis bendradarbiavimas pasitarnautų teisinės sistemos tobulinimui visoje Europoje.

  Prezidentės spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Sunkūs Pagalbinio apvaisinimo įstatymo klausimai
  PIRMYN
  Premjeras: pirmiau grąžinsime sumažintas pensijas, Seimo nariai – paskutiniai eilėje prie algų didinimo
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.