Valstybės naujienos

 • Ūkio ministerijoje rengiamas Lietuvos pasiekiamumo oro transportu gerinimo veiksmų planas

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-01

  Per tris savaites ketinama parengti konkretų veiksmų planą, kuris paskatins oro transporto įmones pradėti naujus tiesioginius skrydžius pagal prioritetines Lietuvos atvykstamojo turizmo kryptis. Tai padaryti numatė Ūkio ministerijoje posėdžiavusi Darbo grupė atvykstamajam turizmui oro transportu skatinti.

  Išskirtos 5 problemiškiausios kryptys, kurios gali riboti turizmo plėtrą: Vokietija, Ispanija, Prancūzija, Izraelis, Rusija. Nuspręsta skatinti skrydžių iš šių šalių į Lietuvą atsiradimą, nes būtent šiose šalyse yra daugiausia potencialių turistų, besidominčių kelionėmis į mūsų šalį.

  „Nors situacija gerėja – greitu metu bus atidaromi dar keli skrydžiai į Vokietiją, skrydžių dažnumas ir tvarkaraščiai tarp Lietuvos ir šių valstybių kol kas nėra visiškai pritaikyti aktyviai plėtoti turizmą. Todėl svarbu tiek valstybinėms institucijoms, tiek ir Lietuvos turizmo verslui veikti kartu, derinti ir siūlyti kompleksinius sprendimus oro transporto įmonėms ir iš esmės spręsti Lietuvos patrauklumo oro transportu atvykstantiems turistams problemą“, – sakė ūkio viceministras Daumantas Lapinskas.

  Anot jo, veikti reikia skubiai, nes delsimas gali padaryti neigiamą įtaką Lietuvos turizmo konkurencingumui ir įvaizdžiui bei bus trukdoma pasiekti įmanomą didžiausią atvykstančių turistų skaičių.

  Veiksmų planas bus parengtas pasinaudojant oro uostų sukauptu įdirbiu, patirtimi, užmegztais kontaktais ir Lietuvos turizmo informacijos centrų užsienyje pateikta informacija. Priemonės atvykstamajam turizmui oro transportu skatinti bus įgyvendinamos kartu su kelionių organizatoriais ir kelionių agentūromis, kurioms vienas svarbiausių veiksnių – skrydžių krypčių pastovumas mažiausiai dvejiems metams.

  Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad poilsiniais ir pažintiniais tikslais atvykstantiems turistams didžiausią įtaką turi patraukli skrydžių kaina ir galimybė atvykti savaitgalį (dėl pigių oro linijų plėtros ir kelionių trumpėjimo). Tokias tendencijas patvirtino ir pernai atidaryta kryptis Kaunas–Tamperė, kai be papildomų rinkodaros priemonių, turistų srautai iš šio Suomijos miesto į Kauną augo itin sparčiai – daugiau kaip 86 proc.

  2010 m. pastebimas spartus oro uostų pervežamų keleivių ir naujų krypčių augimas, o Kauno kryptis pripažinta sparčiausiai augančia Europoje, tačiau daugeliu rodiklių gerokai atsiliekame nuo kaimyninių šalių: Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

  Š. m. balandžio pabaigoje ūkio ministro įsakymu sudarytoje Darbo grupėje atvykstamajam turizmui oro transportu skatinti dalyvauja Ūkio ministerijos, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos oro uostų, Lietuvos aviacijos asociacijos atstovai.

  Ūkio ministerijos informacija

 • ATGAL
  Moterų ir vyrų lygių galimybių komisija apsisprendė siūlyti iškilias Lietuvos moteris į ELLI nominaciją
  PIRMYN
  Lietuvoje nustatytas klasikinio kiaulių maro atvejis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.