Valstybės naujienos

 • Užsienio reikalų ministras patvirtino pasiryžimą dalintis Lietuvos eurointegracine patirtimi su Armėnija

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2012-01-26

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sausio 26 dieną su Armėnijos užsienio reikalų ministru Edvardu Nalbandianu detaliai aptarė dvišalių santykių plėtros galimybes, patvirtino pasiryžimą dalintis Lietuvos eurointegracinių reformų patirtimi.

  A.Ažubalis pažymėjo, jog nepaisant 20 metų gerų dvišalių santykių tradicijos, ekonominių ryšių galimybės tebelieka neišnaudotos. Lietuvos užsienio reikalų ministro teigimu, pozityvius pokyčius ir didėjantį Lietuvos verslo susidomėjimą Armėnijos rinka liudija prekybos apimčių dinamika – per pirmuosius dešimt 2011 metų mėnesių dvišalės prekybos apimtys išaugo 15 procentų.

  Susitikime Vilniuje ministrai taip pat aptarė Armėnijos ir Europos Sąjungos santykius, Jerevano ir Briuselio derybų dėl Asociacijos sutarties eigą.

  Lietuvos diplomatijos vadovas teigiamai įvertino Armėnijos pažangą šiose derybose ir pažymėjo, jog pažanga įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas dėl reformų ir administracinių gebėjimų stiprinimo atvertų kelią Armėnijai dar šiais metais pradėti derybas su ES dėl Išsamaus ir visaapimančio laisvosios prekybos susitarimo (Deep and Comprehensive Free Trade Agreement).

  „Tikimės, jog greitu laiku prasidės derybos su ES dėl Armėnijos prisijungimo prie laisvosios prekybos erdvės“, – teigė A.Ažubalis.

  Jis Armėnijos kolegą patikino, kad Lietuva yra pasirengusi dalintis reformų ir eurointegracine patirtimi, vykdyti bendrus ES Dvynių programos projektus.

  A.Ažubalis atkreipė dėmesį, kad Lietuvos ekspertų patirtimi Armėnija galėtų pasinaudoti ir šiais metais prasidedančiose šalies derybose su ES dėl kelionių supaprastinimo.

  „Neabejojame, kad kelionių supaprastinimas ir intensyvesni tiesioginiai žmonių kontaktai suteiks pozityvų postūmį bendriems reformų procesams šalyje“, – pažymėjo A.Ažubalis.

  Lietuvos ir Armėnijos užsienio reikalų ministrai taip pat pasirašė tarpvalstybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo kultūros srityje.

  „Kultūriniai ryšiai ir kitų kultūrų patirtis bene labiausiai padeda šalinti barjerus, skatinti tautų savitarpio pagarbą ir supratimą“, – teigė A.Ažubalis.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  E. Masiulis: abipusiai krovinių srautai tarp Azijos ir Lietuvos garantuos „Saulės“ traukinio sėkmę
  PIRMYN
  Pernai į Lietuvą sugrįžusių emigrantų skaičius išaugo triskart
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.