Užsienyje studijuojantys lietuviai kviečiami gyventi ir dirbti Lietuvoje | Apžvalga

Įžvalgos

 • Užsienyje studijuojantys lietuviai kviečiami gyventi ir dirbti Lietuvoje

 • Data: 2012-06-20
  Autorius: Parengta pagal LR Vyriausybės ir VšĮ "Investuok Lietuvoje" informaciją

  Rimantas Žylius. (Nuotrauka iš ŪM archyvo)

  Į kovą dėl gabiausių Lietuvos jaunuolių protų stoja Lietuvos valstybės institucijos. Lietuvos Respublikos Vyriausybė viešųjų įstaigų „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“ iniciatyva pradėjo jaunųjų profesionalų programą „Kurk Lietuvai“. Šia programa siekiama sudominti užsienio aukštųjų mokyklų absolventus darbu Lietuvos viešajame sektoriuje.

  Programos iniciatorių teigimu, „Kurk Lietuvai“ – tai patikimas žingsnis jaunuoliui, besidominčiam valstybės ekonominės raidos procesais ir siekiančiam savo ateitį susieti su ekonomika, politika, viešojo administravimo ar kitomis socialinės veiklos sritimis. Ši programa skirta lietuviams, gerais arba labai gerais įvertinimais baigusiems aukštojo mokslo studijas užsienyje, laisvai kalbantiems ir rašantiems lietuviškai.

  Numatoma programos trukmė – 12 mėnesių. Programos dalyviai rotacijos principu dirbs skirtingose viešojo sektoriaus institucijose, dalyvaus įgyvendinant svarbiausius institucijų vykdomus projektus užsienio investicijų, verslumo, inovacijų skatinimo, Europos Sąjungos paramos, švietimo ir kt. srityse. Taip bus sudarytos sąlygos jaunuoliams pasirinkti veiklos sritį, labiausiai atitinkančią jų įgytą išsilavinimą ir pageidaujamą patirtį. Į programą įsitraukė Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Ūkio, Teisingumo, Švietimo, Finansų, Užsienio reikalų, Aplinkos, Kultūros ministerijos, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, VšĮ „Versli Lietuva“ ir kitos institucijos, kuriose galės dirbti projekto dalyviai. Jiems bus patikėtos konkrečios užduotys. Pavyzdžiui, ūkio ministras Rimantas Žylius norėtų, kad Ūkio ministeriją darbui pasirinkęs programos dalyvis prisijungtų prie įmonių steigimo spartinimo komandos – ministerija siekia, kad įmonę būtų galima įkurti per vieną, o ne per tris dienas, kaip yra dabar. Be to, jaunuoliai dalyvaus konferencijose ir seminaruose, taip pat turės galimybę 2–3 žmonių grupėse valandą padiskutuoti su Prezidente ir/ar Ministru Pirmininku. Programos dalyviams bus mokamas mėnesinis darbo užmokestis. Ministro R. Žyliaus teigimu, savo šalyje baigę studijas specialistai gali laisvai siekti karjeros, dalyvauti įvairiuose konkursuose į valstybės tarnybą, o studijavusiems užsienyje reikalingas postūmis grįžti į Lietuvą, nes jie jau turi draugų užsienyje.

  Anot premjero Andriaus Kubiliaus, „Kurk Lietuvai“ yra pirmoji tokio pobūdžio programa mūsų šalyje, kuri suteikia realią galimybę gabiam jaunimui grįžti į gimtinę ir būti naudingam savo žiniomis. Ministro Pirmininko teigimu, Lietuva tarptautinėje arenoje giriama už jos žmonių išsilavinimą bei gebėjimus, todėl ypač svarbu, kad pažangiausias Lietuvos jaunimas po studijų užsienyje grįžtų į Lietuvą ir pritaikytų savo žinias čia.

  (M. Žilionytės nuotr.)

  Mildos Dargužaitės, programą inicijavusios VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinės direktorės, nuomone, ši programa prisidės prie protų nutekėjimo iš Lietuvos problemos sprendimo ir padės konkuruoti su geidžiamiausiais darbdaviais užsienyje: „Tarptautinės korporacijos graibstyte graibsto gabiausius aukštųjų mokyklų absolventus, tačiau mes galime konkuruoti pasiūlydami galimybę dirbti aukščiausių pareigūnų komandoje ir įgyvendinant svarbiausius viešojo sektoriaus projektus Lietuvoje.“ Anot M. Dargužaitės, programa siekiama ne tik pritaikyti gabiausių studentų žinias, bet ir padėti pagrindus tolesnei jų karjerai Lietuvoje: kadangi vietiniai darbdaviai dažnai atsargiai žiūri į užsienyje išsimokslinusius, bet darbo patirties neturinčius jaunuolius, „Kurk Lietuvai“ papildys jų gyvenimo aprašymus vertinga profesine patirtimi.

  Studentų atranką į ES lėšomis finansuojamą „Kurk Lietuvai“ programą ketinama organizuoti bent trejus ateinančius metus. Šiemet, pirmaisiais programos metais, atrankos komisija dviem etapais išrinks 20 studentų. Išbandžius veikimo modelį, kitąmet dalyvių skaičių ketinama didinti, taip pat įtraukti į programą daugiau viešojo sektoriaus institucijų ir kviesti Lietuvos aukštųjų mokyklų absolventus.

 • ATGAL
  Svajonės įgyvendinamos tik dirbant tikslingai
  PIRMYN
  NATO viršūnių darbotvarkėje - Afganistano ateitis ir išmanioji gynyba
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.