V. Landsbergis apie ES ir Armėnijos “Partnerystę vardan modernizacijos” | Apžvalga

Vieningoji europa

 • V. Landsbergis apie ES ir Armėnijos "Partnerystę vardan modernizacijos"

 • Data: 2011-05-13

  (Nuotrauka ELP grupės)

  Ar ES-Armėnijos “Partnerystės vardan modernizacijos” susitarimo, nepaveiks panašių idėjų Rusijoje likimas, kai Rusija, “užuot ėmusis tikrosios proto ir politinės kultūros modernizacijos, palinko į V. Putino ir visuomeninių apklausų aukštai vertinamą stalinizmą”? Tokį klausimą ES komisarui Štefanui Fiūlei (Stefan Füle), sugrįžusiam iš vizito Armėnijoje, uždavė Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis.

  V. Landsbergis pažymėjo, kad ES-Armėnijos neseniai pasirašytas susitarimas dėl “Partnerystės vardan modernizacijos” skamba panašiai, kaip ES partnerystės susitarimas su Rusija. “Tačiau po to, kai Rusija užuot ėmusis tikrosios proto ir politinės kultūros modernizacijos, palinko į V. Putino ir visuomeninių apklausų aukštai vertinamą stalinizmą, nejaugi ES gali rimtai priimti apgaulingą Rusijos vien karinės industrijos “modernizaciją”?”, – komisaro klausė Lietuvos europarlamentaras.

  “Toks yra ir Armėnijos atvejis, – išvedė paralelę V. Landsbergis. – Kiek patikima gali būti jos, kaip didelių kaimyninės valstybės plotų okupantės, modernizacija, jeigu Armėnijos politika yra pagrįsta kariniu bendradarbiavimu su kita okupante Kaukaze – Rusija?”. Todėl, anot V. Landsbergio, kyla klausimas ir apie Rusiją: “Ar jos tikslas yra atšildyti konfliktą, ar priešingai, užšaldyti jį dar giliau ir visiems laikams, kadangi Rusijai tai suteikia pagrindinio žaidėjo Kaukaze vaidmenį?”.

  Dėl Rusijos vaidmens, komisaras Š. Fiūlė teigė, kad pagal vizito Armėnijoje metu gautą informaciją, Rusija siekia Armėnijos ir Azerbaidžano konflikto sprendimo, ne pagilinimo. Tuo tarpu Armėnijos modernizacijos programa – visiškai skirtinga nuo Rusijos, tik pavadinimas panaudotas tas pats, o siekiai – visai kiti. Jis taip pat pažymėjo, kad ir su V. Putinu sutarta, jog Rusijos modernizacija turi apimti ne vien technologijas, bet ir teisėtvarką, žmogaus teises, kaip to nori prezidentas D. Medvedevas.
  “… ir destalinizaciją?”, – pratęsė V. Landsbergis.
  ” Tokių žodžių ten nėra”, – atsakė Š. Fiūlė.
  ” Medvedevo programoje buvo!”, – paprieštaravo europarlamentaras.

 • ATGAL
  Pažinti ir nugalėti
  PIRMYN
  Lietuvos ir Lenkijos santykių dugnas: dialogo beieškant
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.