Valstybės naujienos

 • V. Stundys: specialistų rengimas Lietuvoje yra grindžiamas visuomenės ir ūkio poreikiais

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2012-02-08

  Specialistų poreikis ir jų rengimo kokybė Lietuvoje yra nuolat diskutuojama tema. Pagal veikiantį Mokslo ir studijų įstatymą rengiant specialistus derinami du pagrindiniai principai: valstybės poreikis ir stojančiojo pasirinkimas.

  „Sistema sudaro sąlygas geriausiai besimokantiems įstoti į tas studijų programas, kurioms jie geriausiai yra pasiruošę. Siaurų specializacijų ir ūkiui labai reikalingų specialistų rengimą dabar reglamentuoja ir tikslinio finansavimo tvarka. Šiemet ji startuoja pirmą kartą“, – sako  Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys.

  Pasak V. Stundžio, jeigu stojantieji nesirenka, tarkim, visuomenės sveikatos studijų programos, per tikslinio finansavimo tvarką yra galimybė tokius specialistus parengti, jeigu tokia problema yra fiksuojama ir pagrindžiama.

  „Kai kurie politikai linkę spekuliuoti mokslo ir studijų tema. Lietuvoje iš tiesų rengiami tie specialistai, kurių reikia. Ir už specialistų rengimo kokybę pirmiausia atsako aukštoji mokykla. Vyriausybė nustato studijų kryptims skiriamų vietų skaičių, įvertindama socialinių partnerių, ministerijų pasiūlymus, kurie apibendrina ūkio poreikius“, – sako ŠMKK pirmininkas.

  Parlamentaras pabrėžia, jog jaunimas turi visas galimybes įgyti reikiamą išsilavinimą – net už 60 proc. kasmet įstojusiųjų mokslą moka valstybė. Pradėjus Mokslo ir studijų reformą, valstybės skiriamos lėšos iš esmės atitinka daugelio sričių specialistų rengimo kaštus. Jos padidėjo dvigubai lyginant su senąja tvarka, kai buvo finansuojama tik iki 50 proc. studijų kaštų, o už mokslą nemokėjo vidutiniškai 30 proc. įstojusiųjų.

  Seimo informacija

 • ATGAL
  Premjeras A. Kubilius: bankams ir toliau būtina laikytis atsakingos skolinimo politikos
  PIRMYN
  I. Degutienė: Europoje egzistuojančios ekonominio žaidimo taisyklės nėra tobulos, todėl turime ieškoti Lietuvos žmonėms naudingiausių sprendimų
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.