V. Stundys: Sudarytos teisinės prielaidos skatins mokslo ir verslo ryšius | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • V. Stundys: Sudarytos teisinės prielaidos skatins mokslo ir verslo ryšius

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2012-06-22
  Autorius: „Apžvalgos“ info.

  Valentinas Stundys. (Martynos Žilionytės nuotr.)

  Seime parengtas Mokslo ir studijų įstatymo 15 straipsnio pakeitimo ir papildymo projektas, atveriantis kelius mokslo ir technologijų parkams sudaryti palankias sąlygas steigtis įmonėms, vykdysiančioms taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus ir diegsiančioms inovacijas.

  Pasak projekto iniciatoriaus, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko Valentino Stundžio, šiuo metu yra tam tikrų teisinių kliuvinių, neleidžiančių sėkmingiau užtikrinti mokslo ir verslo sąveikos ir mokslinių tyrimų komercializacijos.

  „Pagrindinis teisinis kliuvinys yra tas, kad dabar šie mokslo ir technologijų parkai turi panaudai atiduotą turtą, o pagal teisės aktus tokio turto šie subjektai negali leisti naudoti tretiesiems asmenims. Norint verslo įmones įtraukti į minėtą eksperimentinės plėtros procesą, reikia sudaryti sąlygas tai daryti“, – sako V. Stundys.

  Įstatymo pataisos leis keisti turto disponavimo teisinį statusą, suteikiant galimybę mokslo ir technologijų parkams disponuoti turtu patikėjimo teise, o ne panaudos pagrindais. „Ir tai sudarys galimybę mokslo ir technologijų parkams, vykdant tyrimų komercializaciją ir eksperimentinę plėtrą, taip pat diegiant inovacijas, išnuomoti patalpas verslo įmonėms. Mokslo ir verslo sąveika yra viena iš sudėtingiausių temų ir praktikoje sunkiai pasiekiančių akivaizdžių laimėjimų būtent dėl šios teisinės spragos“, – teigė parlamentaras.

  Mokslo ir studijų įstatymo 15 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas sudarys teisines prielaidas skatinti mokslo ir verslo ryšius, užtikrinant sėkmingą verslo ir mokslo bendradarbiavimo sistemos formavimąsi. Seimas dėl šios įstatymo pataisos turėtų apsispręsti dar šioje sesijoje.

 • ATGAL
  Nenusilenkęs okupantams
  PIRMYN
  Projekto „BROLIAI“ autoriai Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.