Vengrijos parlamentarai padėkojo Lietuvai | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Vengrijos parlamentarai padėkojo Lietuvai

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2012-03-06
  Autorius: Seimo narių Manto Adomėno ir Pauliaus Saudargo pranešimas

  Vengrijos parlamentas. (LR ambasados Vengrijoje nuotr.)

  Kovo 5 d., Vengrijos parlamentas didele balsų dauguma priėmė rezoliuciją, kurioje išreiškiama padėka Lietuvai už jos parodytą politinę paramą tarptautinėje plotmėje. Už rezoliuciją balsavo 276 Nacionalinės asamblėjos (parlamento) nariai, prieš – 42, niekas nesusilaikė. Nacionalinės asamblėjos nariai ovacijomis pasveikino plenariniame posėdyje dalyvavusius Seimo narius Mantą Adomėną ir Paulių Saudargą. Šie Lietuvos parlamentarai inicijavo Seime užregistruotą rezoliuciją, remiančią Vengrijos suverenumą ir teisę įtvirtinti vengrų visuomenės vertybes 2011 m. priimtoje naujojoje šalies Konstitucijoje.

  “Ginčas dėl naujosios Vengrijos Konstitucijos – tai mūšis dėl Europos ateities, kuriame sprendžiama, ar tai bus suverenių tautų Europa, ar merkantilinių interesų tevienijamas viršnacionalinis darinys, diktuojantis savo nariams vienintelę leistiną nuomonę”, – sakė Mantas Adomėnas, Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės su Vengrija pirmininkas.

  Baltijos Asamblėjos prezidentas Paulius Saudargas akcentavo bendrus sąlyčio taškus, ypač – dėl energetinės nepriklausomybės. “Man, kaip Baltijos Asamblėjos prezidentui, ypač aktuali regioninio bendradarbiavimo dimensija. Trims Baltijos valstybėms labai svarbu turėti patikimą partnerį Vidurio Europoje. Nors su Vengrija neturime sienos, bet turime daug sąlyčio taškų. Vengrai, kaip ir mes, šiuo metu sprendžia energetinės nepriklausomybės dilemą, kuri taip pat gyvybiškai svarbi ir Baltijos valstybėms. Lietuva negali pasigirti ištikimų draugų pertekliumi. Vengrai mus remdavo, kai būdavo sunku. Dabar, kai jie kovoja už savo ir tikrąsias Europos vertybes, solidarumo ranką laikas ištiesti ir mums”, – apibendrino Paulius Saudargas.

  Vengrijoje su vizitu besilankantys Seimo nariai susitiko su premjeru Viktoru Orbanu (Viktor Orbán) ir Nacionalinės Asamblėjos pirmininku Laslu Koveru (László Kövér). Susitikimuose aptartas poreikis suintensyvinti politinį ir ekonominį dialogą tarp Lietuvos ir Vengrijos bei pabrėžtas ypatinga Vidurio Europos istorinė atsakomybė už Europos tautų bendrijos ateitį.

 • ATGAL
  Lietuva baigė pasirengimą supaprastintos Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojų kelionių tvarkos įvedimui
  PIRMYN
  J. Razma: FNTT istorija – ko pasimokėme?
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.