Visuomenė – stipriausias šalies ginklas | Apžvalga

Regionai

 • Visuomenė – stipriausias šalies ginklas

 • Data: 2014-08-04
  Autorius: Ieva Liorančaitė

  Liudvikas Anglickas: „Aš džiaugiuosi Lietuvos nepriklausomybe, kad esame laisvi, ir noriu, kad tą nepriklausomybę išlaikytume.“ (Romualdo Vaitkaus nuotrauka)

  Vokiečių filosofas Frydrichas Šileris kadaise yra pasakęs, kad tėvynė – tai šventas žodis, kuris atplėšia mokslininką nuo knygos, atitraukia valstietį nuo arklo, valdininką nuo rašomojo stalo ir surenka visus prie vienos vėliavos, į kurią jie žiūri didvyrio drąsumu ir kankinio pasiaukojimu. Kiekvieno piliečio, kuriam svarbi Lietuvos ateitis ir saugumas neramumų blaškomame pasaulyje, širdis turėtų šokti laimės šokį, išgirdus, kiek drąsuolių ryžtųsi ginti savo gimtosios žemės, jeigu į ją pasikėsintų priešas. Rusijos karinė agresija Ukrainoje įpūtė drąsos, ryžto ir patriotizmo mūsų šalies vyrams. Per pastarąjį mėnesį Vilniaus šaulių kuopa pasipildė 60 naujų narių, stulbinančiai didėja ir krašto apsaugos savanorių gretos. O kokie reikalai su karine ginkluote? Ar jos turim užtektinai, kad atsilaikytumėm prieš nelauktus įsibrovėlius? Skeptikai juokauja, jog karo atveju Lietuvos ginkluotę atstotų tik vienas tankas, ir tas pats, deja, stovintis muziejuje.  Žinoma, įspūdinga artilerija negalime pasigirti, todėl šio mėnesio pradžioje Prezidentūroje buvo pasirašytas susitarimas, kuriuo įsipareigota iki 2020 m. padidinti šalies gynybos finansavimą iki 2 proc. nuo bendrojo vidaus produkto. Tačiau vertėtų prisiminti, jog ne vien puiki ginkluotė lemia šalies sėkmę ir nenugalimumą. Vieninga visuomenė ir nenumaldomas troškimas apsaugoti tai, kas šventa, artima ir neįkainojama – štai mūsų didžiausias ginklas, kurio nesunaikins joks piktavalis.

  Tauragiškio iniciatyva

  Kad visuomenė nusiteikus patriotiškai ir pasiaukojančiai savo tėvynės atžvilgiu, liudija jautrus tauragiškio pensininko Liudviko Anglicko pavyzdys. Tauragiškis žengė drąsų žingsnį visos Lietuvos gerovės labui. Prieš mėnesį Seimo narė Rasa Juknevičienė socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje pasidalijo neeiline žinute: „Paskambino 85 metų Liudvikas Anglickas iš Tauragės ir paklausė, kaip jis galėtų savo vieną pensiją Lietuvos kariuomenei paaukoti. Sujaudino labai“. Interneto erdvėje užvirė diskusijos, nuostabos pilni pasisakymai, esą toks poelgis vertas didžiausios padėkos ir pagarbos. Aš, kaip tauragiškė, negalėjau likti abejinga tokiai senolio idėjai, kuri turėtų būti išgirsta ne tik mūsų miestelėnų, bet ir visų šalies piliečių.

  Telefonu susisiekus su Seimo nare, išplatinusia kilnią tauragiškio idėją, gavau patvirtinimą, kad parlamentarė tokio skambučio išties sulaukė: „Nepažįstu to žmogaus, niekada nesame anksčiau kalbėję. Tiesiog sulaukiau tokio skambučio, nes Seimo narių numeriai yra vieši. Žmonės susirūpinę dėl padėties Ukrainoje ir Lietuvoje, o žmogus, kuris skambino, klausė, kaip galėtų prisidėti prie šalies gynybos. Jis nori skirti savo pensiją Lietuvos kariuomenei“, – kalbėjo R. Juknevičienė. Seimo narė perdavė šią žinią kariuomenei ir atskleidė, kad pastaroji liko labai maloniai nustebinta.

  Priešas nelaukia snaudžiančių

  Liudvikas Anglickas – iš pažiūros eilinis pensininkas, tačiau jau po pirmųjų sakinių tampa aišku, kad šis žmogus mato daugiau negu vien savo kambario sienas. „Stebiu televizijos naujienas, politikus, kaip jie elgiasi. Rusai žvangina ginklais, o valdžia nelabai į tai reaguoja. Turim atsilaikyti prieš rusus, apsirūpinti stipria ginkluote. Turime išlikti budrūs“, – entuziastingai kalbėjo žilagalvis.

  L. Anglickas ne tik savo skambučiu nustebino Seimo narę, bet ir ketina kreiptis į šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę – jai ruošiasi siųsti ranka rašytą laišką. Jame patriotas retoriškai klausia: „Ar su lazdom pasitiksim priešus?“. Senjoras taip pat pateikė veiksmų ir pasiūlymų sąrašą, kaip reikėtų gintis nuo galimos agresijos, kokias šalies gynybos sritis būtina stiprinti, kokias artilerijos spragas reikia lopyti. „Rusas gal ir nedrįs užkabinti Lietuvos, nes ji sujungta su Europos Sąjunga ir NATO, bet provokacijas ir žabangas gali daryti. Kaip jie seniau negailestingai trėmė žmones į Sibirą, kiek jų pražudė, o dabar vėl nori okupuoti Lietuvą“, – savo mintis dėstė Liudvikas.

  Vienas lauke – ne karys

  L.Anglickas, kalbėdamas apie paramą Lietuvai, tikino, kad padėti privalo ir kiti.

  „Nuo manęs vieno niekas nepasikeis, turim prisidėti visi. Seimo nariai gauna pinigus didelius – gali skirti dalį. Per televiziją galėtų skelbti akcijas, kur būtų galima paaukoti po penkis ar dešimt litų, taip, kaip vaikams aukojama“, – siūlo vyras.

  Paklaustas, ar negaila savos pensijos, kai paprastai senjorams iš jos sunku išgyventi, Liudvikas kategoriškas.

  „Negaila. Jeigu bus karas, išvis nė vienas tos pensijos nebegausim. Geriau jau dabar po vieną paaukoti. Juk seniau būdavo rinkliavos, skirtos stiprinti ginkluotę, o dabar niekas tuo nesirūpina. Man iš Seimo jau atsiuntė sąskaitos numerį, kur galima pervesti pinigus“, – rodydamas į popieriaus lapą, kalbėjo pašnekovas.

  Apie Lietuvą – iš visos širdies

  Viso pokalbio metu garbaus amžiaus vyras negailėjo gražių žodžių tėvynei, tokių retai kur beišgirsi: „Aš džiaugiuosi Lietuvos nepriklausomybe, kad esame laisvi, ir noriu, kad tą nepriklausomybę išlaikytume. Esu principingas, užgimęs patriotas, kuriam nuo pat vaikystės rūpėjo Lietuva. Man ji brangi lig šiolei. Niekada nepakenčiau žeminimo, o dabar su mumis taip elgiasi. Mano dūšia neleidžia į viską ramiai žiūrėti, kas vyksta aplinkui. Turim kažką daryti.“

 • ATGAL
  Krašto gynyba ir paprastas žmogus: pilietinės gynybos vingiai
  PIRMYN
  Rusijos sulaikymas: energetika
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.